Jak urządzić pokój dla niemowlaka

Jak urządzić pokój dla niemowlaka

Osoby, którym wkrótce narodzi się dziecko, często mają dylemat, jak urządzić pokój dla niemowlaka. Przygotowanie mieszkania przed przyjściem malucha na świat to jedno z ważniejszych zadań, jakie stoi przed rodzicami. Choć noworodek nie potrzebuje na tym etapie życia tak wielu gadżetów czy zabawek, jak np. kilkulatek, to jednak trzeba pamiętać o zapewnieniu mu paru niezbędnych elementów. Jak urządzić pokój dla niemowlaka, by całość była komfortowa zarówno dla niego, jak i rodziców?

Jak urządzić pokój dla niemowlaka?

Jak urządzić pokój dla niemowlaka Ponieważ tak maleńkie dziecko większą część doby śpi, najważniejszą sprawą jest wygodne łóżeczko. To właśnie tego rodzaju mebel stanowi główny punkt niemowlęcej sypialni. Najlepiej sprawdza się tu tradycyjny model ze szczebelkami, do którego dokupić trzeba materac i pościel – najlepiej z naturalnych materiałów. Na pewno przydadzą się też zawieszki czy karuzela z pozytywką. Obok kącika do spania warto postawić komodę z szufladami, w których znajdować się będą ubranka, śliniaczki, skarpetki itp. Kolejna ważna sprawa to przewijak. Powinien być ulokowany w taki sposób, by osobie zajmującej się maluchem łatwo było wykonywać wszystkie czynności związane z przebieraniem czy wycieraniem dziecka. Obok warto zamontować półkę na podręczne akcesoria, jak np. pieluszki, oliwki, chusteczki, waciki, podkłady higieniczne i inne rzeczy, które bywają przydatne podczas przewijania. Bardzo praktyczny może być także pojemnik na zabawki. Maluchowi w tym wieku potrzebne są gryzaki, grzechotki czy specjalne książeczki przeznaczone dla kilkutygodniowych dzieci. Na podłodze warto położyć wykładzinę, dywanik lub piankową matę.

Jak zaaranżować miejsce dla rodzica?

Zastanawiając się, jak urządzić pokój dla niemowlaka, trzeba uwzględnić również miejsce dla rodzica. Dobrym pomysłem jest fotel, wygodne krzesło czy nawet niewielka kanapa lub tapczan. Mebel tego typu przydaje się w momentach, gdy trzeba dziecko karmić, usypiać czy uspokoić. Komfort rodzica, który zajmuje się maluchem przez całą dobę, jest przecież niezwykle ważny. Urządzając niemowlęcy pokój trzeba pomyśleć także o oświetleniu – tu wystarczy nieduża lampka z żarówką o niezbyt dużej mocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *